زمان برگزاری آزمون رادیو آماتوری درجه 3 – سطح مبتدی

آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی برگزار می‌شود

معاون امور رادیویی رگولاتوری از آغاز ثبت‌نام برای آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی از ۲۲ مرداد ماه جاری خبر داد.

به گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی : در حال حاضر بیش از ۳ میلیون رادیو آماتور در سراسر جهان، علایق، آموخته‌ها و مهارتهای خود را در ساخت فرستنده – گیرنده‌های رادیویی از طریق برقراری ارتباط با سایر رادیو آماتورهای مجاز در دنیا به اشتراک می‌گذارند و علاوه بر تبادل اطلاعات علمی و عملی، دستگاههای فرستنده – گیرنده خود را بررسی می‌کنند.

رادیو آماتوری در کنار جنبه علمی و مفرح بودن، در بسیاری از کشورها در مواقع حوادث و بلایای طبیعی با توجه به تبحر و تخصص افراد رادیو آماتور، از سوی نیروهای امدادی بعنوان ابزارهای کمک ارتباطی استفاده شده است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ایجاد بسترهای لازم برای ثبت‌نام الکترونیکی، اولین دوره آزمون رادیو آماتوری را در مهرماه سال جاری برگزار می‌کند.


وی تاکید کرد: علاقه‌مندان به دریافت گواهی‌نامه رادیو آماتوری مبتدی (درجه ۳) و همچنین داوطلبانی که پیش از این برای شرکت در آزمون رادیو آماتوری مبتدی درخواست مکتوب و مدارک خود را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال کرده‌اند می‌توانند از ۲۲ مرداد تا ۲۲ شهریور ماه جاری با مراجعه به صفحه نخست پایگاه اینترنتی رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در بخش اطلاعیه‌ها، اطلاعیه ثبت‌نام در آزمون رادیو آماتوری مبتدی، در این آزمون ثبت‌نام کنند.


متقاضیان بایستی پس از ثبت‌نام، شناسه ارسال شده به تلفن همراهشان را حفظ کنند. سایر اطلاعیه‌های مربوط به مکان آزمون، دوره‌های آتی احتمالی و نحوه برگزاری آزمون نیز حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه از طریق پایگاه اینترنتی رگولاتوری و یا در قالب ارسال پیامک به تلفن همراه متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.

لینک خبر

درباره ی Ali Mohamadi

مطلب پیشنهادی

رادیو آماتوری چیست ؟

رادیو آماتوری و فعالیت‌های گسترده آن منحصربه‌فرد یا گروه‌های خاصی نیست . بلکه متعلق به …

دیدگاهتان را بنویسید